איך מנקים ניקוי ספות בד לבד?

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד ספות הבד חזרו לאופנה ולטרנדים החמים ביותר. אחרי שנים בהן ספות העור היו המבוקשות ביותר, היום, בעיקר לאור הפיתוח של סוגי בדים רחיצים וקלים לניקוי חדשים, ספות הבד הפכו להיות הרבה יותר מבוקשות וניתן למצוא אותן בבתים רבים, בין אם בבתים בסגנון כפרי ובין אם בסגנון מודרני.

כמובן, אם רכשתם ספה כזו, בוודאי אחת השאלות שעולות לכם היא איך לנקות את הספה הזו לבד ואיך לשמור עליה? ובכן, בדיוק כמו ניקוי וילונות או מוצרי טקסטיל אחרים בבית, ניתן לנקות ספת בד לבד, אך חשוב מאוד לדעת כיצד לעשות את זה בצורה נכונה גם בכדי לבצע את הניקיון על הצד הטוב ביותר וגם בכדי לשמור על הספה ולא לפגוע בבד שלה בזמן עבודות הניקוי.

מדוע חשוב כל כך לנקות את הספה?

הספה היא ללא ספק אחד הרהיטים אשר נמצאים בשימוש הרב והממושך ביותר בבית. לכן, הספות חשופות ללכלוך רב, אבק, בקטריות, חיידקים ועוד. לכן, אם אתם רוצים לשמור על סביבת מגורים היגיינית, למנוע מזיקים כמו קרדית האבק והתעוררות של אלרגיות שונות, חשוב מאוד להקפיד על ניקוי ספות מקצועי ואיכותי.

בנוסף, ספה מלוכלכת גורמת לכל הבית להראות הרבה פחות נקי ואסתטי, ובמיוחד כרהיט אשר נמצא באזור מרכזי ובולט בבית ולכן חשוב לשמור על ספה נקיה וכך להעניק לכל הבית מראה נקי ונעים יותר.

לפני הכל – הכירו את הבד

היום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי בדים בהם משתמשים לריפוד של ספות ולכן אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם מנקים את הבד בצורה נכונה, אתם צריכים להכיר את הסוג שלו. ברוב הספות החדשות עושים שימוש בבד רחיץ, בד אשר ניתן לנקות אותו בקלות באמצעות מגבון, אך חשוב להבין כי מדובר בניקוי של הצד החיצוני של הבד בלבד ואם אתם רוצים לשמור על ספה נקיה באמת, אתם צריכים להתייחס גם אל שכבות העומק של הספה ולא רק אל המראה החיצוני שלה.

ניקוי עמוק של הספה

ניקוי עמוק של הספה כוללת שימוש בחומרים ובטכנולוגיה מתקדמת אשר מאפשרים להיכנס אל תוך עומק שכבות הספה. אנשי מקצוע משתמשים בקיטור, אדים או בטכנולוגיות דומות אשר מאפשרות לנקות את הספה מבפנים, שזה חשוב מאוד.

לעיתים משקה שנשפך על הספה או רטיבות מכל סוג, חודרים אל תוך העומק של ריפוד הספה, והופכים לעובש ורטיבות קשים מאוד, אשר אוכלים את הספה מבפנים ומובילים לבלאי הרבה יותר מהיר שלה. לכן חשוב לעשות ניקוי עמוק אשר יסיר את הלכלוך הזה מבפנים וכך ישמור על אורך החיים של הספה, יאפשר לכם ליהנות ממנה לאורך זמן והכי חשוב – ימנע בקטריות וחיידקים בסלון הבית שלכם.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן