ניקוי ספות איך עושים זאת נכון

ניקוי ספות נשמע כמו עבודה ידידותית ופשוטה. מה – בסך הכול צריך לקחת מטלית וזהו. אז לא בדיוק. אם לא תעשו את זה נכון אתם עלולים להרוס את הספה שלכם, שהשקעתם בה כל כך הרבה כסף, וחבל. חשוב לשמור על תחזוקה קבועה ותדירה של הספה, פעם בשבוע + SOS, וכמובן פעם בחצי שנה עד שנה להזמין ניקוי יסודי על ידי חברה מקצועית. זוהי הדרך היחידה לשמור על הספה האיכותית שלכם בחיים לאורך שנים. לכל ספה, בנוסף, יש הוראות יצרן. חשוב לנקות את הספה, בין אם מבד או מעור, רק לפי הוראות היצרן ובאמצעות החומרים המתאימים שכן אם לא, אתם פשוט הורסים את הספה.

ניקוי ספות לפני ואחרי

ניקוי ספות מה עושים

ניקוי ספות לא חייב להיות עניין מסובך, כתמים קלים אפשר להסיר במטלית לחה מספת בד ומטלית יבשה מספת עור. כמובן שכתמים קצת עיקשים יותר צריכים להיות מוסרים באמצעות חומרים מתאימים לחומר הספה והוראות היצרן. כתמים מאד קשים – באמצעות חברה מקצועית. בכל מקרה, לא משנה מאיזה סוג חומר עשויה הספה שלכם, אל תעשו זאת באלימות, באמצעות סבונים, שריטות או החרדת חומרים לתוך הספה. זה יעשה צלקת, יהרוס את הטקסטורה, את הצבע וישמיד את החומר. כמובן שאם מדובר בכתמים מאד קשים שהזנחתם הרבה זמן, גם חברת ניקיון לא תוכן להחזיר את הספה ב-100% למצב הקודם, אולם היא תתקרב יותר ממה שאתם מסוגלים לעשות.

איזה סוגי כתמים אי אפשר להסיר

  1. כתם שנקרא SPOT, והוא לכלוך קשה כמו ממזון שמשאיר כתם. הסיבה היא שהצבע נכנס לתוך הסיבים, לדוגמה רוטב עגבניות, ומשנה את המולקולות של הבד. זה אומר שהנזק הוא כמעט בלתי הפיך, וזאת למשל בניגוד לכתמים של זיעה
    או משקאות, שאפשר להסיר בצורה מקצועית.
  2. כתם שנקרא STAIN, והוא לכלוך קשה של שמנים כמו גריז, והוא פשוט הורס את הסיבים של הבד. על עור הוא יעשה תחושה של פלסטיק יבש. מעור, יש לומר, קל
    יותר להסירו, אולם חשוב לעשות זאת בצורה מקצועית כי הסיכויים קטנים למדי.

בכל מקרה, חשוב מאד לשמור על הספה, לנקות אותה על יבש או רטוב פעם  בשבוע, להיזהר מה עושים עליה וכמובן להזמין אנשים מקצועיים שיבואו לנקות לכם את הספה אחת לתקופה.

סגירת תפריט
השאירו פרטים ומיד נחזור:
דילוג לתוכן