ניקוי מזרנים

ניקוי מזרנים חייב להתבצע באופן יסודי, וזאת לאור ריבוי האבק והחיידקים אשר מצטברים על גבי המזרן. במאמר הבא נעניק לכם טיפים חשובים לצורך ניקוי מזרנים, בדיוק כמו המקצוענים.

ניקוי מזרנים – פעולת ניקוי אותה יש לבצע באופן תדיר

חדר השינה שלנו הוא חדר בו אנו שוהים לא מעט זמן, ואם נדייק – שליש מחיינו. למעשה, מדובר באחד החדרים החשובים ביותר בכל בית, והוא חייב להיות נקי באופן יסודי, משלל טעמים: ראשית כל, על גבי המזרן מצטברים חיידקים ואבק אשר יכולים להזיק לבריאות, ובייחוד בעבור אלרגנים או נשים בהריון. בנוסף, רבים מאיתנו "חוטאים" ואוכלים כאשר אנחנו בתוך המיטה, ולכן מצטברים כתמים לא יפים לעין אשר חודרים את סיב המזרן, ובכך מזיקים לו. על אף כי אנו מכסים את המזרן במצעים, לרוב זמן ההחלפה של המצעים עומד בממוצע על שבועיים, ולכן גם בזמן הזה נוצרים כתמים, חיידקים וכן אבק אשר מצטברים לאורך זמן, ובכך הופכים את המזרן עליו אתם ישנים לסביבה של בקטריות ורעלים, ולכן עלולה לסכן אתכם ואת הקרובים אליכם. משום כך, ישנה חשיבות עליונה לניקוי מזרנים באופן יסודי, תוך שימת דגש על טכניקת ניקוי, אותה נציג כעת.

ניקוי מזרן לפני ואחרי

כיצד מנקים את המזרן באופן עצמאי?

ניקוי מזרנים בראש ובראשונה מומלץ לביצוע בכל שבוע, כאשר הטכניקה הטובה ביותר להתחלת תהליך הניקוי בבית היא באמצעות ניעור של המזרן במצב מאונך. לאחר שהרמתם את המזרן, טפחו ולאחר מכן השתמשו בשואב אבק לצורך הסרת את האבק. במידה וישנם כתמים, מומלץ להשתמש בכפית סודה לשתייה ולערבב עם מים. לאחר שנוצרת תמיסה אחידה, השתמשו במטלית לכה לצורך ניקוי הכתם, באופן נקודתי. מומלץ להשתמש להשלמת תהליך הניקוי בחומרי ניקוי ייעודים לצורך הסרת כתמים, אולם מומלץ להיעזר בשירותה של חברה מקצועית לצורך התאמה מושלמת של חומרי הניקוי. יחד עם זאת, ניקוי יסודי ומעמיק של המזרן חייב להתבצע באופן מקצועי, ע"י חברה אשר מתמחה בתחום.

כיצד לנקות מזרן באופן מקצועי?

ניקוי מזרנים חייב להתבצע אחת לחצי שנה / שנה באמצעות חברה מקצועית, וזאת בשל העובדה כי ניקוי עצמאי אינו חודר לסיבים של המזרן, וכתוצאה מכך מצטברים לא מעט חיידקים ואבק. בנוסף ישנם כתמים מאתגרים במיוחד כמו כתמי שתן על מזרנים שמשאירים ריח חריף או  כתמי זיעה. משום כך, יצירת קשר עם חברה מקצועית אשר תדע לספק לכם שירות ניקוי עד לבית הינו הכרחי, וזאת לאור תהליך ניקוי עמוק הנעשה באמצעות מכונות ייעודיות אשר סוחטות את המזרן בתהליך ייעודי אשר מתנהל בשלושה שלבים עיקרים: בשלב הראשון ייעשה שימוש בשואבי אבק מוצמתים אשר מאפשרים להסיר את האבק והלכלוך תוך שניות ספורות. בשלב השני יחל תהליך של חיטוי עמוק של המזרן ובשלב האחרון יוחדר למזרן חומרים אורגניים אשר נועדו לדחות מזיקים וכן בקטריות.

כיצד לבחור חברה מקצועית לצורך ניקוי מזרנים?

יצירת קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של ניקוי מזרנים צריכה להתבצע לאחר ביצוע סקר השוואת מחירים, וכן בדיקת המלצות מטעם לקוחות החברה. זאת ועוד, מומלץ ליצור קשר עם חברה בעלת ניסיון בתחום, כמו גם כזו אשר עושה שימוש בחומרי ניקוי יד ודתיים לסביבה. מדובר בנדבך חשוב, וזאת לאור העובדה כי כיום ניקוי מזרנים מתבצע באמצעות חומרי ניקיון אשר אינם מזיקים לסביבה כמו גם נידפים במהירות ואינם משאירים שובל ריח, כפי שהיה מוכר בעבר. רק לאחר בחינת המלצות, קבלת הצעת מחיר וכן אפשרות הגעה לבית לצורך הניקוי, תוכלו להבטיח את כדאיות ההשקעה הכספית ולספק לעצמכם ולבני ביתכם מזרן נקי, לאורך זמן.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן