איך מנקים פיפי (שתן) ממזרון

כידוע מחקרים מוכיחים שאנו ישנים לפחות שליש מחיינו, ושינה על מזרן נקי, נעים ונוח לא רק עוזרת לשינה טובה אלא גם עוזרת לשינה בריאה, מזרנים הסובלים מהזנחה של כתמים ועובש הם קודם כל סכנה בריאותית, חיידקים נמשכים למקומות שאינם היגייניים ואף אחד לא צריך את הצרה הזו.

כתמי שתן על מזרנים נגרמים לרוב מתינוקות שנמצאים בשלבי גמילה מחיתולים או מתינוקות שהשתן ברח מעט מהחיתול ואפילו בעלי חיים שגרים איתנו והטילו את מימיהם במכוון או שלא על המזרן, כשזה קורה אנו למעשה מתמודדים עם שתי דברים, גם הסרת כתם השתן וגם הסרתן הריח החריף שמגיע ממנו.

ניקוי מזרון

מה עושים כאשר מגלים כתם פיפי (שתן) על המזרן?

דעו תחילה שהסיכוי הטוב ביותר שלכם להסיר את הכתם הוא לפעול ולבצע את תהליך הניקוי במהירות האפשרית, ככול שהזמן עובר כתם השתן מחלחל לעומק הסיבים, מתייבש ומקשה הרבה יותר על מלאכת הניקוי.

ממה בעצם מורכב השתן?

שתן (או כאמור בסלנג פיפי) הוא למעשה סוג של פסולת נוזלית שהגוף מפריש, מרכיבי השתן הוא בעיקר תמיסה מימית של פסולת ומרכיבים נוספים שמפורשים גם כן, הריח החריף מגיע מחומצת השתן שהופכת לגבישים שנקראים גם מלחים וזה הקשר לריח החריף שמריחים.

טיפ חשוב לפני הכל!

חשוב לדעת שמזרנים עשויים להיות שונים זה מזה מבחינת הסוגים והמרכיבים לכן לפני שאתם מנסים לבצע כל תהליך ניקוי דעו שקודם כל הדבר באחריותכם בלבד ובכדי למזער נזקים מומלץ לקרוא את הוראות היצרן של המזרן המסבירים את החומרים שמהם המזרן עשוי ואת אופן הניקוי המומלץ, במידה ואין לכם כזה כדי להתייעץ עם בעלי המקצוע בתחום.

אז איך לנקות פיפי ממזרן?

ישנם שתי אפשרויות נפוצות הראשונה זו התרכובת הביתית והשנייה זה חומר ניקוי ייעודי שניתן לרכוש היום במדפי הסופר או אצל אנשי המקצוע בתחום שעושה את העובדה בצורה יעילה, אם החלטתם ללכת על התרכובת הביתית פשוט קחו קערה עם מים חמים ומעט מי חמצן וסודה לשתייה, ערבבו הכל ושפחו מעט על הכתמים, לאחר מספר דקות נקו את הכתם עם מטלית רכה ונקיה,

הכתם לא נעלם? הריח נשאר?

לא את כל הכתמים ניתן להסיר בתרכובות ביתיות או בחומרים שנמצאים על מדפי הסופר, אם נתקלתם בכתם עקשן, אנחנו נשמח לעזור, חברת אלמוג בניקיון היא מומחית בניקוי מזרנים ניקוי ספות ושטיחים כבר מעל 7 שנים, אנו משתמשים בחומרים על בסיס אנזימי שיודעים לפרק לחלוטין את הכתמים ונשמח לעמוד לשרותכם בעת הצורך.

לסיכום

כתם שתן על המזרן לא משאירים, בין אם אתם מנקים בעצמכם או זימנתם חברה מקצועית הכתם חייב להעלם, אם יש לכם קצת ידע או אפילו ניסיון בתחום אפשר לנסות בעצמכם אבל אם לא כך הדבר, עדיף להביא איש מקצוע שידע לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר מבלי לגרום נזקים מיותרים.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן