ספות בד טיפים לניקוי

מצד אחד הסלון מהווה את האזור הכי מפנק בבית, אך מצד שני גם את האזור היותר מלחיץ, ולו כי כמה שכיף לשבת בסלון עם צלחת מרק מול הטלוויזיה, עדיין מאוד מלחיץ שהמרק לא יישאר בתוך הצלחת, אלא יגיע בטעות לספה וישאיר כתם שיהרוס את הנראות הכללית. עם זאת, כיוון שטעויות קורות, איגדנו עבורכם מגוון טיפים יעילים עבור ניקוי הסלון.

שאיבה שבועית

לפני שנעבור על מגוון האופציות השונות של ניקוי ספות, נעצור ונבהיר שיש להבדיל בין כתמים מוצקים לבין כתמים נוזליים, ובין כתמים על בסיס שמן לבין כתמים על בסיס מים, ולו על מנת לתת את המענה הטוב ביותר ובאותה נשימה על מנת להימנע מגרימת נזק. ובכן נתחיל, ראשית כאשר מדובר בלכלוך אשר "מונח" על הספה, יש להוציא את השואב אבק ולעשות בו שימוש, כמו כן בין אם רואים לכלוך ובין אם לא (ולו כי מדובר באבק), הרי שרצוי לשאוב את הספה אחת לשבוע באופן סדיר.

ניקוי ספה מבד

טיפול בכתמים נוזליים

כתמי מים פחות מהותיים וגם פחות מצריכים חומרים מיוחדים. כך כל שיש לעשות זה לערבב מעט סבון כלים עם מים, להספיג קלות מטלית נקייה ובאמצעות טפיחות קלות להספיג את הכתם. עם זאת, כאשר מדובר בכתם מבוסס על שמן, הרי שפה יש צורך לקחת חצי כוס חומץ ולערבב עם ליטר מים. לאחר מכן יש להספיג את הכתם באמצעות מברשת, כאשר עדיף מברשת בעלת סיבים עדינים.

חומרים ייעודיים

לצד השיטות הביתיות, גם ישנם חומרים ייעודיים. עם זאת, על מנת להימנע מהרס מרקם הבד, יש לוודא מראש שהחומר אינו מוחדר אל תוך הסיבים, אלא הקצף (או הנוזל) של חומר הניקוי ייצא החוצה, אחרת החומר שיישאר בתוך הספה עלול למשוך זיעה שומנים ומגוון לכלוכים, כך שבנוסף לכתם הראשוני, גם עלול להתפשט כתם אפרפר.

לא לשכוח את הכריות

אנשים נוטים להשקיע רבות בספה עצמה, אך שוכחים את כריות הנוי. ובכן הרבה פעמים הכיסוי ניתן להסרה, ועל כן הכי פשוט לכבס. עם זאת, יש לוודא מה הן הוראות הכביסה, וזאת על מנת להימנע מהרס המרקם, האלסטיות והצבעים. לבסוף נציין שגם ניתן לרסס תרסיס ריחני שמיועד למייבש הכביסה, וזאת על מנת לסיים את משימת הניקוי בהרגשה טובה לצד ריח של ניקיון.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן