המדריך המלא לניקוי ספות עור

ספות עור הם יפות ועדינות עם מראה יוקרתי ונוצץ שמשתלב מצוין בעיצוב הבית, ובכדי לוודא שהספה תמשיך להראות כך, עלינו לבצע תחזוקה מתאימה בכל פרק זמן עם חומרים ייעודיים, ספות עור שאינן מתוחזקות היטב עלולות לאבד מהר מאוד מהמגע הרך, הברק שמאפיין אותם ומריח העור האוטנטי שכולנו מכירים.

ניקוי ספות עור

תחילה בדקו את סוג העור שברשותכם

הידעתם שקיימים מגוון רחב של עורות ולכל אחד מאפיינים שונים? בחלק הבא של המאמר נכיר חמישה סוגי עורות שנפוצים אצלנו בארץ, ונלמד את המאפיינים של כל אחד ואחד, חשוב להדגיש שלפני השימוש בחומרי ניקוי ספות, מומלץ לקרוא את הוראות היצרן של הספה שלכם ובה ניתן לדעת באילו חומרים כדי להשתמש ובאילו להימנע, אם אינכם בטוחים בדבר, תמיד ניתן להתייעץ עם אנשי המקצוע בתחום.

הסוג עור הראשון הוא "נאפה" Nappa והוא הנפוץ ביותר בקרב ספות העור שלנו, הנאפה מאופיין בסיבים חזקים מאוד וצפופים ובכך מונע כמעט לחלוטין מכתמים ולכלוך לחדור לעומק הסיבים וכמובן מקל משמעותית על התחזוקה והניקוי, תכונה נוספת היא שעור הנאפה מגיע בשכבת צבע אחידה עם תוספת שכבת לכה המגנה על העור.

הסוג עור השני הוא "אניליין" Aniline האומנם נחשב ליוקרתי מאוד אבל עם ביקוש דל, האניליין הוא סוג עור המגיע לאחר תהליך צביעה באמבט, צביעה ממוקדת מאוד ללא שכבות לכה ויוצא כטבעי עם מגה רך ונעים במיוחד, התהליך שעוברים סיבי העור משארים אותו למעשה חשוף לספיגת נוזלים ולכלוך ובשל כך יש כאלו שיוותרו עליו מראש.

הסוג הבא הוא "נובוק" Nubuck אולי היוקרתי שבחבורה עם תג מחיר גבוה, הנובוק מאופיין בעור Top Grain רך ונעים מאוד לישיבה, מהספה הזו כנראה שלא תרצו לקום, החסרונות שלו הם כושר ספיגה גבוה, העור מגיע ללא שכבת לכה וללא אפשרות צביעה וחידוש בעתיד, הנובוק הוא אחד מהעורות הקשיים ביותר לניקוי.

הבא ברשימה הוא "פולאפ" Pull Up מאופיין כסוג עור "נושם" אוורירי וניתן לזהות אותו לפי המרקם המשופשף שלו, הפולאפ גם כן סופג כתמים בצורה קלה מדי דבר שמקשה מאוד על תהליך הניקוי ומצריך לעיתים קרובות טיפול דוחה כתמים, מלבד זה סוג העור הוא יוקרתי, רך עם מגה נעים.

הסוג האחרון ברשימה הוא "בייקסט" Bycast מאופיין בסיבי עור מבריקים, רכים מאוד ונוחים למגה, תהליך הניקוי קל מאוד העור אינו סופג נוזלים, החיסרון היחיד שאפשר למצוא בו הוא בכך שהעור "דביק" בישיבה עם חולצה ומכנס קצר מרגישים את ההדבקות כאשר מנסים לקום.

איך להתחיל לבצע תחזוקה נכונה וקבועה?

לאחר שאתם מבינים מהו סוג העור שלכם ואילו חומרי ניקוי מתאימים לו אפשר לגשת לעבודה, תחילה חשוב למקום את הספה כך שקרני השמש לא יפגעו בה, קרני השמש גורמות לנזקים משמעותית ועדיף להימנע מכך, שנית יש להסיר את כל שאריות האבק המצטברות ואפשר לעשות זאת באמצעות מטלית לחה ונקיה או מגוונים מיוחדים לניקוי ספות עור שניתן לרכוש בסופר, מומלץ למרוח קרם עור מיוחד לשמירת המגה הרך וריח העור הנעים, את הקרמים המיוחדים ניתן לרכוש
ישירות מחברות העוסקת בתחום.

מה עושים במקרה של כתמים?

גם כאן ההמלצה היא לרכוש ערכת ניקוי מיוחדת הכוללת אבקה לערבוב עם מים, מברשת עור מיוחדת ולבסוף קרם מריחה, ערכות מקצועיות בשיטת עשה זאת בעצמך הנמכרות רק ע"י חברות העוסקות בתחום הם בעלי שיעור יעילות הגבוה ביותר וכדי להיעזר בהם, תחילה יש לנסות באזור מוסתר של הספה בכדיי לוודא שהחומר אינו מוריד צבע ומתאים לעבודה מול סוג הבד שלכם (לפני כל שימוש התייעצו עם מומחה בתחום)

טיפ חשוב כאשר נוצר כתם, חשוב לטפל בו ללא דיחוי, הזמן הקצר ביותר הוא גם הסיכוי הטוב ביותר שלכם להוריד את הכתם, ככול שתתעלמו ותידחו את הניקוי כך הכתם התייבש, יחלחל עמוק פנימה ויקשה מאוד על מלאכת הניקוי.

לא לשכוח ניקוי מקצועי אחת לתקופה

גם אם אתם מתחזקים בצורה נכונה וקבוע את הספה עם הזמן ניתן להבחין שלא את כל הכתמים ניתן להוריד ופתאום ריח רע יוצא מהספה וגם הצבע לא כמו שהיה פעם, ניקוי ספות מקצועי המבוצע ע"י אנשי המקצוע בתחום יש ערך מוסף משמעותי וברור על פני הניקוי הביתי ולכן אחת לתקופה כאשר הדבר מצדיק זאת כדי להזמין את השירות, השירות כולל ניקוי בלחץ גבוה על ידי מכונה מקצועית ששואבת את הלכלוך, שימוש בחומרים על בסיס אנזימי שמפרקים לחלוטין את הכתמים

ניקוי וחיטוי השילוב המנצח

הידעתם שחיים לא מעט חיידקים בספות? מקומות חמים ורכים מזמינים לא מעט חיידקים והספה היא אחד מהם, חברות ניקוי ספות מקצועיות מענקים מגוון פתרונות של חיטוי ועיקור המשמידים את החיידקים לחלוטין, מדובר בשירות נוסף שונה מניקוי כללי איך ניתן לבצע את שניהם באותה הזמנה.

לסיכום

ניקוי ספות אקטיבי ונכון מורכב מתחזוקה קבוע ומניקוי מקצועי אחת לתקופה, אם ברצונכם לשמור על מערכת הישיבה נקיה, נעימה, ומריחה היטב חשוב לבצע את הפעולות בזמן.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן